Последни новини

СУ „Св. св. Кирил и Методий“ представи иновативните си паралелки на Панорамата на средното образование

   На 11 и 12 май в Бургаски свободен университет се проведе Панорама на средното образование, организирана от Регионално управление на образованието – Бургас. Сред участниците активно се включи и СУ “Св. св. Кирил и Методий”, което представи своите възможности за обучение пред бъдещите гимназисти и техните родители.
   Особен интерес сред посетителите предизвикаха новите паралелки, които училището предлага през предстоящата учебна година – „Дизайн на дигитални и печатни медии“ и профил „Природни науки“. Професионалната паралелка „Дизайн на дигитални и печатни медии“ е единствена по рода си в област Бургас и е насочена към ученици с интереси в сферата на визуалните комуникации, графичния дизайн и съвременните дигитални технологии. Новият профил „Природни науки“ предлага STEM обучение и е ориентиран към ученици с интереси в областта на биологията и химията, като поставя акцент върху практическите умения, иновациите и обучението чрез изследване и експерименти.
   Наред с тях училището представи и утвърдения профил „Изобразително изкуство“, който традиционно привлича млади таланти и дава възможност за развитие на творческите умения на учениците.
   По време на форума ученици и преподаватели разговаряха с бъдещи осмокласници и техните родители, представиха учебната среда, извънкласните дейности и възможностите за професионално и личностно развитие, които училището предлага.
   Участието в Панорамата на средното образование беше поредна възможност СУ “Св. св. Кирил и Методий” да покаже своя стремеж към модерно, качествено и вдъхновяващо образование, съчетаващо традиции, творчество и поглед към бъдещето.