Словото – нашето бъдеще и памет
В деня на патронния празник на СУ „Св. св. Кирил и Методий“, словото оживя по един необичаен и вдъхновяващ начин. Учениците от V Г клас, под ръководството на класния си ръководител г-жа Нели Желязкова и учителя си по изобразително изкуство г-жа Таня Стоянова, превърнаха пространството пред училището в творческа сцена, посветена на делото на светите братя просветители.
В духа на мисията, завещана от Св. св. Кирил и Методий – да съграждат чрез слово, знание и духовност – петокласниците създадоха две символични табла: „Дърво на знанието“ и „Книга със слова“.
В короната на дървото всяко дете изрисува буква – малък, но значим знак. В „Книгата със слова“ всеки ученик записа своята любима дума.
С тази красива инициатива учениците от V Г доказаха, че просветителското дело започва от уважението към буквите и любовта към словото – онзи безценен дар, който ни прави народ с памет, култура и бъдеще.