Последни новини

Повод за гордост!

  Виктория Костова от III „д“ клас в нашето училище спечели престижното трето място в националния конкурс „Аз обичам България и традициите ни“, организиран от Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование – Бургас.

  Конкурсът се проведе за четвърта поредна година, а поводът е отбелязването на 148 години от Освобождението на България. Официалното награждаване се състоя на 12.05.2026г. в Експозиционен център „Флора“, а целта на инициативата е възпитание и утвърждаване на патриотизма и съхраняване на българските традиции сред децата и учениците.

  В тазгодишното издание участваха близо 300 деца и ученици от цялата страна, които премериха сили в четири направления – създаване на проект от рециклирани материали на историческа забележителност, апликации и рисунки по темата, музикално изпълнение на българска народна песен и представяне на народен обичай чрез снимки или кратко видео.

  Виктория впечатли журито със своята творческа изработка на паметника Шипка, реализирана чрез техниката „сухо плъстене на вълна“. С много старание, търпение и въображение ученичката пресъздаде един от най-значимите символи на българската история и национална памет.

  Ръководител на талантливата ученичка е старши ресурсният учител Марияна Георгиева, която с професионализъм и отдаденост подкрепя развитието на нейните творчески умения и увереност.

  Участието на учениците в подобни извънкласни дейности има изключително важна роля за повишаване на тяхното самочувствие, мотивация и активно включване в учебния процес. В СУ „Св. св. Кирил и Методий“ целенасочено се работи за насърчаване участието на учениците в извънкласни и извънучилищни инициативи като важна част от успешното приобщаване, социализация и развитие на техния потенциал.

  Поредното отличие е повод за гордост както за Виктория и нейното семейство, така и за цялата училищна общност.